Zestaw asan do ćwiczenia w domu

W związku z wakacyjną przerwą, zachęcam do poćwiczenia w domu. W linku na dole wpisu znajdziecie zestaw asan, który obejmuje kilkanaście podstawowych pozycji  z różnych grup. Przy umiarkowanym tempie praktyka powinna się zamknąć w czasie 40-60 min.

 

Zestaw zaczyna się od ćwiczeń ramion, które automatycznie uruchamiają mięśnie grzbietu oraz ruchy klatki piersiowej w oddychaniu. Dalej przez koci grzbiet i psa z głową w dole przechodzimy do asan stojących. Po nich supta-padangusthasana kontynuuje otwieranie bioder. Następnie mamy klasyczną kolejność:  wygięcie do tyłu, skręt, i sklony do przodu. Po nich pozycje odwrócone i relaks.

 

Zestaw przerabialiśmy na zajęciach w ciągu ostatniego tygodnia czerwca. Są to znane i w większości nietrudne pozycje. Należy pamiętać o wykluczeniu z zestawu mocnych skrętów  w czasie miesiączki (parivrtta trikonasana, skręcona supta-padangusthasana i mariciasana III) oraz pozycji odwróconych. Omijacie je i przechodzicie do następnej pozycji w zestawie.

 

Pozostaje mi życzyć udanej praktyki i dobrej zabawy. Pamiętajmy że to właśnie praktyka własna jest najsilniejszą dźwignią rozwoju w Jodze.

 

zestaw asan do domu