Sobotnie Warsztaty Jogi: Stabilizacja w praktyce Jogi. 9.06.12

Stereotypowo Joga kojarzona jest z rozciąganiem. I jest w tym dużo racji. Ale gdyby tylko tak było, czy mogłaby ona służyć osiąganiu równowagi?
Już wkrótce warsztat poświęcony wątkowi, który odgrywa ogromnie ważną rolę w pracy z ciałem. Stabilizacja jest koniecznym elementem zrównoważonej i zdrowej pracy z ciałem. Mobilność tylko wtedy mam sens kiedy jest podparta na stabilnym fundamencie. Ale to nie takie proste: Jak być bardziej stabilnym ale jednoczesnie nie spiętym. I czy można czuć lekkość, jednoczesnie nie czując się niepewnie?
To wszystko kwestie o charakterze psychofizycznym. Wyraźnie ukazują nierozerwalny związek stanu ciała i stanu umysłu. Zajmiemy się tym od strony strukturalnej; od pracy z ciałem, a stan umysłu ma nam potwierdzić czy pracujemy w dobrym kierunku.
Poruszymy kwestie kluczowe w wykorzystywaniu Jogi jako systemu, który ma nam pomóc uporać się z dolegliwościami. Zadaniem ćwiczących jest , by zauważyć kiedy używamy rozwiązań, które ułatwiają nam wykonanie ruchu ale nie są pożyteczne, bo prowadzą do kompensacji i przeciążeń.
Mata do jogi to laboratorium ciała, oddechu i  umysłu. Dzięki pogłębionej obserwacji w tym laboratorium, możemy przenosić swoje odkrycia na grunt codziennego funkcjonowania.

Zapraszam wszystkich chętnych. Przede wszystkim tych, którzy nie boją się pracować w prostych pozycjach ;)))

Godziny: 9.30-13.00

Koszt: 60zł

Miejsce: Centrum Jogi Harmonia, Poznań, ul. Towarowa 45

Proszę o kontakt w celu wpisu na listę uczestników i  do zobaczenia!!