Kluczowe mięśnie w Hatha-Jodze cz.2 15.01.2011

Zapraszam na drugą część „Kluczowych mięśni…”. Tym razem będziemy omawiać mięśnie kończyny górnej, szyi i głowy. Wrócimy do niektórych wcześniej omawianych mięśni tułowia, a także zatrzymamy się przy bardzo kluczowej przeponie oddechowej i mięśniach brzucha w uddiyana-bandzie oraz przeponie moczowo-płciowej w mula-bandzie.

Warsztat inspirowany jest znakomitą książką Raya Longa, Key Musles Of Hatha-Yoga. Możecie o niej poczytać lub kupić ją w tym miejscu. Jeśli znasz ten materiał, możesz teraz przepracować go na żywo z omówieniem i dodatkowymi wskazówkami!

Jest to cenne dla wszystkich, niezależnie od poziomu sprawności. Przede wszystkim jednak dla tych, którzy chcą rozszerzyć i uporządkować swoje wiadomości, by ćwiczyć bardziej świadomie i wiedzieć jak „używać” Jogi. Bardzo polecam instruktorom Jogi.

Termin: Sobota 15 stycznia 2011,  godz. 10.00-13.30 ( z krótką przerwą w międzyczasie ;-)

Koszt: 60zł

Obowiązuje lista zapisów ze względu na materiały przygotowane dla każdego uczestnika.

Zapraszam!

p.s.  Za miesiąc odbędzie się jeszcze trzecia i ostatnia część tego warsztatu. Na pierwszych dwóch omawiamy różne struktury, choć wiadomo że ciało stanowi w zasadzie niepodzielną całość. Myślenie o ciele w Jodze cały czas to z resztą uświadamia. Dlatego trzecia część będzie syntezą. Praktyka z obserwacją, poczuciem i nazwaniem tego co, gdzie i jak teraz pracuje…

Share