Joga + Nordic Walking

Niedziela, 17 października 2010, g.10.00-16.00

Dobry pomysł na niedzielę. Zjedz śniadanie przed 8 i jedź do Nowej Górki. Nic nie potrzebujesz chyba, że masz swoje kije i swoją matę, które lubisz. Ubierz się na Nordic Walking stosownie do pogody. Spotykamy się 9:45, zaczynamy o 10-tej.

Mateusz Stańczak – Joga
Kajetan Koprowiak – Nordic Walking
Krzysztof Janik – Lunch

Program zajęć:

– godz. 10:00-12:00 – Nordic Walking
– godz. 12:00-13:00 – Relaks / Joga
– godz. 13:00-13:30- Lunch
– godz. 14:30-16:00 – Joga

Od pewnego czasu, myśleliśmy o połączeniu tych dwóch form ruchu. Joga w aspekcie ćwiczeń rozciągających, usuwających napięcie i wprowadzających harmonię ciała, oddechu i umysłu; z drugiej strony Nordic Walking – aerobowy, w terenie, rytmiczny, jednocześnie prosty i naturalny. Dobry tandem na rozruch i dobre samopoczucie. Po prostu samo zdrowie!

Trening Nordic Walkingu zazwyczaj ma charakter interwałowy: trochę marszu, a potem przerwa na ćwiczenia i odpoczynek. W tej przerwie właśnie pojawią się asany Jogi zaadaptowane do ćwiczenia z pomocą kijków lub w parze z drugą osobą. Po kilku takich cyklach wrócimy do ośrodka i w sali uzupełnimy trening o jeszcze trochę asan i relaksację. Następnie w planie lekki, energetyczny lunch i sjesta. A potem jeszcze jedna sesja regeneracyjnej jogi.

Zobacz miejsce i dojazd