Trener żywienia

anna-polaszewskadr n. o zdr. Anna Polaszewska – psycholog , psychodietetyk, coach

Konsultacje:

 Centrum Medyczne Lumedica, Luboń, ul. Żabikowska 63. Rejestracja: 618130004

Klinika Osteopatii i Rehabilitacji, ul. Romana Maya 1, Poznań. Rejestracja: 600-323-502

Szkolenia, warsztaty i konsultacje w miejscu wyznaczonym przez klienta:
tel. 510-285-054, anna.polaszewska@icloud.com

Założenia zdrowego odżywiania

Prawidłowe żywienie człowieka nie może opierać się na nieustająco zmieniających się trendach. Biochemia każdego z nas jest bezlitosna, przypominająca matematyczny wzór. Nie można jej bezkarnie oszukać. Organizm rozlicza się dobowo, co oznacza, że codziennie musimy mu dostarczyć odpowiednią ilość białka, tłuszczu i węglowodanów. Białka roślinne i tłuszcze roślinne są bezwartościowe dla człowieka. W wyniku nagonki na tłuszcze zwierzęce i białka zwierzęce  ludzie chorują, plaga otyłości to nie wina fast -foodów, ale braku krytycznego myślenia. a na sposób myślenia wpływa żywienie i tak kręcimy się w zaklętym błędnym kręgu. Hipokrates powiedział, że najlepszym lekarstwem jest pożywienie. Jesteś tym co jesz, jesz to , czym jesteś. Im prędzej pojedyncze jednostki zdadzą sobie sprawę z wagi odżywiania, tym szybciej będą widoczne globalne zmiany, nie tylko w wyglądzie, ale również sposobie myślenia i życia. Szum informacyjny dotyczący właściwego sposobu odżywiania powinien być poddany selekcji pod względem skuteczności tzw ,,diet”. Jedyne kryterium skuteczności to zakres efektywności. Jeśli ,,dieta” działa przez 3 tygodnie to nie działa wcale. Każda zmiana w definicji kryje w sobie trwałość, inaczej nie można nazwać tego zmianą, a chwilowym zawirowaniem. I tak właśnie wygląda większość ,,cudownych diet”. Każda obiecuje efekty, żadna nie gwarantuje poprawy zdrowia.

Żywienie proponowane przeze mnie to nie dieta,  to biochemia człowieka. Ten rodzaj odżywiania to model, który obowiązuje przez całe życie. Gwarantujący zdrowie, zdrowy sposób myślenia, a  jako bonus- szczupłą sylwetkę. Bo człowiek właściwie żywiony jest szczupły, sprawny i długowieczny.

,,Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym”

Zapraszam do współpracy osoby gotowe poprawić jakość swojego życia a nie tylko sylwetkę.

Rodzaj żywienia propagowany przeze mnie wpływa na stan zdrowia, wygląd i sposób myślenia. Żywienie niskowęglowodanowe gwarantuje globalną zmianę w świadomości człowieka. 20 lat doświadczenia w diecie niskoweglowodanowej, bezglutenowej, bezcukrowej pozwala mi w pracy z każdą osobą na 100% gwarancję sukcesu. Organizm ludzki może w pełni funkcjonować tylko  wtedy kiedy traktowany jest jako całość. Nie ma efektywnego chudnięcia bez zmiany sposobu myślenia. w tym pomaga mi wykształcenie psychologiczne i bycie coachem- trenerem  zdrowego trybu życia.

Nie ma zdrowia bez wpływania na przyczyny  chorób. A tym zajmuję się w biochemicznym podejściu do odżywiania ludzi.

Współpraca ze mną to możliwość przyjrzenia się sobie na wielu płaszczyznach. Jako psycholog rozpoznaję schematy myślenia, działania, pułapki umysłu. Bez  przyjrzenia się emocjom nie ma skutecznej zmiany.